Fundacja im. Lesława A. Pagi podsumowała 2 edycję projektu „Liderzy w ochronie zdrowia”

Dodał  |  0 Komentarzy

hgtrfgbW poniedziałek, 13 października w siedzibie Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie odbyło się uroczyste podsumowanie II edycji projektu Fundacji im. Lesława A. Pagi „Liderzy w ochronie zdrowia”, skierowanego do studentów kierunków ekonomicznych, medycznych i farmaceutycznych oraz prawa i administracji. Jego celem jest wykształcenie najlepszej, otwartej na zmiany kadry managerskiej, która w przyszłości będzie zarządzać służbą zdrowia i placówkami medycznymi.

W tegorocznej, trwającej od września edycji projektu wzięło udział 31 uczestników. Do udziału w nim zaproszono studentów kierunków m in. zarządzania, ekonomii, prawa, medycyny, którzy swoją przyszłość zawodową chcą związać z obszarem usług medycznych. Dzięki cyklowi wykładów, debat i warsztatów, a także dzięki praktykom w firmach partnerskich mogli oni pozyskać kompleksową wiedzę na temat zagadnień regulujących funkcjonowanie publicznej i prywatnej służby zdrowia.

PPa_0308Projekt był również okazją do spotkań i dyskusji ze specjalistami i ekspertami rynku usług medycznych, farmaceutycznych oraz nowych technologii. W ich trakcie stypendyści tegorocznej edycji koncentrowali się koniecznych zmianach w tym sektorze, a w szczególności na obszarach takich jak nowoczesne trendy w edukacji medycznej
i profilaktyce zdrowotnej, wykorzystanie telemedycyny w diagnostyce onkologicznej, sposobach optymalizacji wydatków prywatnych, ponoszonych na opiekę medyczną, usprawnieniu funkcjonowania szpitalnych oddziałów ratunkowych. Swoje propozycje mogli skonfrontować z opiniami ekspertów podczas debaty towarzyszącej poniedziałkowemu podsumowaniu projektu.

Przyszłość sektora ochrony zdrowia należy do młodych ludzi dlatego zaangażowaliśmy się w kształcenie nowoczesnej kadry managerskiej, która będzie prezentowała najwyższe umiejętności z zakresu zarządzania jak i dogłębnie znała specyfikę i otoczenie szczególnego sektora jakim jest służba zdrowia  powiedziała Ewa Paga, Prezes Fundacji im. Lesława A. Pagi.

Organizatorami projektu Liderzy w ochronie zdrowia są: Fundacja im. Lesława A. Pagi, oraz Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie. Honorowy Patronat nad projektem objął Doradca Społeczny Prezydenta RP ds. Zdrowia – Maciej Piróg.

Partnerzy merytoryczni projektu to: Asseco, Adamed, Euromedic Polska, Formedis,   Infarma, LUX MED, Pelion, PwC oraz Scanmed Multimedis.

Partnerzy wspierający: Kancelaria Adwokacka Czyżewscy, Centrum Medyczne „Żelazna”, HRK, Instytut Fizjologii i Patologii Słuchu, Lekam, Kancelaria Kieszkowska Rutkowska Kolasiński oraz Okręgowa Izba Lekarska w Warszawie.