67. Kongres Towarzystwa Chirurgów Polskich

Dodał  |  0 Komentarzy

20150218151118-67-zjazd-pchp-baner-1920x680

 

W dniach od 9 do 12 września 2015 r. w Lublinie odbędzie się 67. Kongres Towarzystwa Chirurgów Polskich. W tym roku spotkanie będzie wyjątkowe, ponieważ przypada w 125 rocznicę powstania Towarzystwa. W zamyśle organizatorów będzie to święto całego środowiska chirurgów.

Kongres organizowany jest przez Towarzystwo Chirurgów Polskich. Partnerem wydarzenia jest aż 15 innych towarzystw – między innymi Polskie Towarzystwo Chirurgii Dziecięcej, Polskie Towarzystwo Chirurgii Robotowej czy Polskie Towarzystwo Neurochirurgów. Kongresowi przewodniczył będzie prof. dr hab. med. Grzegorz Wallner – Kierownik II Katedry i Kliniki Chirurgii Ogólnej, Gastroenterologicznej i Nowotworów Układu Pokarmowego UM w Lublinie, Prezes Towarzystwa Chirurgów Polskich.

Organizatorzy spodziewają się obecności ok. 2,5 tys. uczestników. Swój udział w konferencji zapowiedzieli również goście z zagranicy – między innymi ze Stanów Zjednoczonych, Japonii, Białorusi, Szwajcarii i Ukrainy. Kongres ma być okazją do podsumowania dotychczasowej historii i osiągnięć TChP, ale też sposobnością do wypracowania nowej formuły działalności Towarzystwa – formuły na miarę oczekiwań środowiska chirurgów polskich i wyzwań związanych z rozwojem wiedzy i postępem technologicznym XXI wieku.

Podczas Kongresu, w trakcie około 50 sesji plenarnych, warsztatów, szkoleń doskonalących dla lekarzy w trakcie specjalizacji będziemy mieli okazję do zapoznania się z najnowszymi osiągnięciami nauki, z możliwością wymiany poglądów na nurtujące nas problemy kliniczne w chirurgii czy dyskusji na temat zadań związanych ze szkoleniem specjalizacyjnym w chirurgii i innych dyscyplinach zabiegowych – podkreśla w liście zapraszającym prof. dr hab. med. Grzegorz Wallner.

Wśród planowanych tematów wystąpień znajdują się między innymi: „Chirurgia endoskopowa”, „Chirurgia trzustki”, „Chirurgia robotowa”, „Zakażenia szpitalne w różnych specjalnościach medycznych”, „Żylna choroba zakrzepowo – zatorowa” oraz „Problemy i nowe techniki w chirurgii onkologicznej”. Program Kongresu jest tak pomyślany, by obok rzeczy nowych – stanowiących postęp wiedzy w zakresie chirurgii – duży nacisk położyć na stronę praktyki klinicznej.

Formularz zgłoszeniowy oraz szczegółowy program znajduje się na stronie wydarzenia:
. Spotkanie rozpocznie się w środę, 9 września o godz. 17.00 na Targach Lublin S.A. przy ul. Dworcowej 11.

Źródło: informacje prasowe