X Jubileuszowe Sympozjum Polskiego Klubu Koloproktologii

Dodał  |  0 Komentarzy

10kolo

Z ogromną radością zapraszam Państwa do udziału w X Jubileuszowym Sympozjum Polskiego Klubu Koloproktologii, które odbędzie się w dniach 11-13 września w hotelu Narvil w Serocku k. Warszawy.

Klub powstał z inicjatywy Śp. Profesora Romana Górala, a koncepcja jego powstania zrodziła się jeszcze w latach siedemdziesiątych dwudziestego wieku. Niespodziewana śmierć Profesora w 1989 roku spowodowała zawieszenie tych działań. Jednak dzięki wysiłkom Jego następcy Profesora Michała Drewsa 11 października 1996 roku podczas Sympozjum Naukowego w Rydzynie 83 członków założycieli powołało samodzielne stowarzyszenie Polski Klub Koloproktologii. Od tego czasu Sympozja Klubu odbywają się regularnie co dwa lata.

Oprócz wielu naukowych atrakcji i niespodzianek podczas Sympozjum odbędzie się promocja pierwszej w Polsce monografii dotyczącej stomii (pod redakcją P. Krokowicza, T. Banasiewicza i M. Szczepkowskiego). Swój udział w Sympozjum zapowiedzieli między innymi wszyscy dotychczasowi Prezesi PKK, a także pozostali najznakomitsi chirurdzy, eksperci w chirurgii jelita grubego z Polski i zagranicy. Ponieważ leczenie, zwłaszcza raka jelita grubego wymaga dzisiaj podejścia interdyscyplinarnego w Sympozjum udział wezmą eksperci-specjaliści z takich dziedzin jak gastroenterologia, patomorfologia, onkologia kliniczna, chirurgia onkologiczna, radioterapia, chemioterapia i diagnostyka obrazowa. Podczas Sympozjum zorganizujemy także sesje dla pielęgniarek stomijnych, których rola w procesie leczenia i rehabilitacji pooperacyjnej pacjentów z zewnętrznymi chirurgicznymi przetokami jelitowymi jest niezwykle ważna.

Gościem honorowym Sympozjum będzie Prof. Maria Siemionow (USA), wielki Przyjaciel PKK.

Polski Klub Koloproktologii jest bardzo ważnym forum wymiany myśli i motorem postępu polskiej chirurgii kolorektalnej. Sympozja Klubu są okazją do podtrzymywania i nawiązywania przyjaźni. Mam nadzieję, że to Jubileuszowe Sympozjum w pięknym otoczeniu hotelu Narvil pozostanie w Państwa sercu i życzliwej pamięci na wiele lat.

Więcej na: http://10koloproktologia.agora-konferencje.pl/pl/zaproszenie